pirmdiena, 2007. gada 31. decembris

Pirkstainās zeķes

Photobucket
Aptuveni pirms diviem gadiem parādījušās Injinji pirkstainās zeķes sākotnēji piedzīvoja lielākoties izsmieklu, jo tās nevarēšot vilkt nestrandarta kājās, tās būs neērtas un daudz svīdīs, turklāt ideja jau vien esot tizla.

Par pārsteigumu kritiķiem, šīs zeķes kļuvušas visai populāras un jau sāk piedzīvot pakaļdarinājumus un līdziniekus, piemēram, Lizard Fivefingers veidolā.
Photobucket

Izrādās, ka šādas zeķes tiešām novēršot lielu daļu tulznu un noberzumu un ASV kļuvušas īpaši populāras garo distanču skrējēju vidū. Tagad sortiments ir ievērojami palielinājies turklāt pašas zeķes ir pietiekoši lētas (15-17 USD pāris), tomēr tās aizvien nopērkamas gandrīz tikai ASV.

otrdiena, 2007. gada 25. decembris

Petzl Signal nonācis pārdošanā

Photobucket
Ap Ziemassvētkiem Eiropā ir parādījies ilgi apsolītā Petzl Signal - ap 20 gramus smaga sarkana diožu lampa, domāta signalizēšanai (darbības laiks līdz 120 sundām). Tās gaisma teorētiski ir labi redzama arī no sāniem. Arī cena ir salīdzinoši zema - ap 10 latu, turklāt, atšķirībā no parastās velo lampas, to īpaši viegli piestiprināt arī pie mugursomas vai ķiveres.

Šī lampa ir ne visai veiksmīgās un salīdzinoši dārgās Petzl E-lite (apakšā) pēctecis ar ievērojami palielinātu darbības laiku.

Photobucket

sestdiena, 2007. gada 15. decembris

Divas mugursomas

Pēdējā laikā izcēlušies zviedru ražotāji ar diviem jauniem pietiekoši interesantiem nelielu pastaigu (20l) mugursomu modeļiem, kuri nopērkami lielākajā daļā Eiropas valstu (vistuvākais būs Igaunijā).



Haglofs ar tauriņu stilā attaisāmām sānu kabatām, kas varētu būt daudz ērtāks risinājums par priekšā esošām kabatām, kuras nekad nevar attaisīt, ja uz somas piestiprināta jaka. Pie tam Korker 20 l ir pieejams pat astoņās dažādās krāsās.

Fjällräven izcēlušies ar ļoti klasisku dizainu. Pati Vintage 20 l mugursoma gan darināta lielākoties no poliestera, retro ir tikai izskats.

Via The Campist un Backcountry

otrdiena, 2007. gada 11. decembris

Dienvidpols iekarots

Beidzot lielais tūrisms ir nonācis arī līdz Antarktīdai. Ja līdz šim visi brauca mazās grupiņās un maksāja briesmīgi daudz naudas, tad Telegraph raksta, ka pirmās divas lielās grupas - kopā 44 tūristus par 18 000 Ls gabalā tur nogādās jau nākamgad janvārī. Visa tūre notiks septiņas dienas - vispirms no Čīles līdz Patriot Hills (vienīgajai privātajai nometnei Antarktīdā), kur visi dzīvosies sešas dienas. Uz Dienvidpola sanāks pavadīt vien četras stundas (lidojums vienā virzienā aizņem 6 stundas), kuru laikā drīkstēs fotografēt un apzīmogot pastmarkas ar īpašo Dienvidpola zīmogu.

Photobucket
Tiek apgalvots, ka dalībnieku skaits tiks ierobežots, bet ņemot vērā salīdzinoši nelielo cenu (Ziemeļpols maksā gandrīz tikpat, bet tikai dienām ilgi jāšūpojas kuģī, Everests divreiz dārgāk, bet tur jākāpj un jāmocās, turklāt vispār nav garantija, ka gidi varēs uzvilkt augšā), domājams, ka netrūks Rietumvalstu tūristu, kuriem vajadzēs palielīties, ka bijuši arī Dienvidpolā. Gan jau kāds sarakstīs arī grāmatu par šo grūtībām pilno ceļojumu ("...un tad pēdējā dienā mums beidzās desa un jāēd bija sausa baltmaize, bet mans kuņģis kviešu miltus nepanes. Turklāt lidmašīnu atpakaļceļā kratīja tik ļoti, ka nevarēja mierīgi padzert kafiju...").

Līdz ar to var uzskatīt, ka puslīdz droši dažu gadu laikā uz Zemes vairs nebūs nevienas vietas, kur normāls tūrists varēs doties, nesatiekot citus tūristus. Kosmosā jau gan arī viņu vairs netrūkst.

via Adventure Blog

piektdiena, 2007. gada 7. decembris

Šņabītis pie ugunskura

Jebkurš, kurš pārgājienā, pienākot atpūtas laikam, nometot zemē somu ir dzirdējis raksturīgu un nepārprotamu sasista stikla skaņu padomā ne tikai par to cik priekšā stāvošie atturības momenti būs nepatīkami, bet arī to, cik smagi bija šo stikla trauku nest līdz šim. Protams, vienmēr var lietot blašķes vai izturīgas plastmasas pudeles, tomēr aktīvās atpūtas industrija strādā arī uzlabojot dzīvi šajā sfērā, apzinoties, ka ne visi pārgājienos gājēji ir skaudri atturībnieki. Šajā rudenī dienas gaismu ieraudzīja gan tikai divi pieminēšanas vērti centieni - viens no tiem ir ievērojamā un cienījamā ūdens filtru ražotāja Katadyn produkts - vīna pulveris.

Photobucket
Par trīsarpus eiro nopērkamais karstvīna (8,2%), gan parastā vīna pulveris. Viens iepakojums gan nodrošina tikai 200 ml šī dzēriena, turklāt daudzi apšauba šīs dziras kvalitāti, īpaši tās grādu atbilstību solītajam. Tomēr tur, kur katrs grams no svara, šī manta būs neaizstājama. Nedaudz savādāku produktu piedāvā Pocketshot, kur alkohols sapildīts ērtās, izturīgās un viegli izmantojamās 50 ml plastmasas pudelītēs. Diemžēl šis produkts pagaidām pieejams tikai ASV.

Ja labāk patīk pašdarināti dzērieni, bet drošas pudeles līdzi nest nav iespējams, vienmēr iespējams pagatavot labu spirta vai vīna želeju (želatīns labi sacietē arī savienojumā ar alkoholu un nerada pārāk riebīgu piegaršu), kuru var ērti sapildīt dažādu izmēru konteineros.